MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Decyzja o rozwodzie pociąga za sobą szereg innych kwestii. Jedną z nich jest podział zgromadzonego w trakcie trwania pożycia majątku. Jeżeli przed zawarciem małżeństwa nie podpisano intercyzy istnieją dwie możliwości przeprowadzenia rozdzielenia zasobów. Pierwsza to polubowne ustalenie, jaka część zebranego dobytku zostanie przyznana żonie, a jaka mężowi. Przy dysponowaniu uwzględnia się również dzieci, zarówno biologiczne, jak i przysposobione. Przedmiotem negocjacji mogą być nie tylko dobra materialne. Małżonkowie mogą też podzielić prawo do opieki nad zwierzętami domowymi, jeśli obie strony nie zamierzają stracić ulubieńca.

Drugą opcją jest sytuacja, kiedy pomiędzy pragnącymi się rozwieść żoną i mężem nie ma zgody, a porozumienie z różnych przyczyn nie jest możliwe. Powoduje to wzrost napięć, problemy z komunikacją, kłócąca się para nie chce słuchać żadnych argumentów. W takim przypadku można poprosić o pomoc w przeprowadzeniu mediacji prawnika. Jako osoba pełniąca funkcje publiczne jest on w stanie powagą swojego urzędu zaprowadzić porządek w relacjach byłych partnerów. Dodatkowo zapewni, że wszystkie najważniejsze kwestie związane z prawnym rozwiązaniem małżeństwa zostaną omówione i przeprowadzone. 

Szukając pomocy prawnej, mieszkańcy Krakowa mogą udać się na ul. Mogilską 13B/4. Pod podanym adresem ma swoje biuro Kancelaria Adwokacka Maciej Rodacki. Jej kadra świadczy porady między innymi osobom, które planują się rozwieźć i chcą skorzystać ze wsparcia prawnika, aby cały proces przebiegł szybko i bez zbędnych komplikacji. 

Szczegółowy zakres działań, jakich podejmują się zatrudnieni adwokaci, jest podany online. Klienci, którzy chcą uzyskać więcej informacji, mogą odwiedzić biuro stacjonarne lub zgłosić się z pytaniem telefonicznie bądź za pośrednictwem e-maila. W kancelarii obowiązuje system wcześniejszej rezerwacji terminów spotkań z prawnikami. Zapisu na konkretny dzień można dokonać poprzez dostępny w sieci formularz.

W przypadku rozwodu adwokat podejmuje się ochrony interesów nie tylko jednej ze stron. W jego gestii leży też zabezpieczenie małoletnich członków rodziny, w tym zapewnienie im środków na wychowanie poprzez ustalenie wysokości obowiązku alimentacyjnego. Prawnik może też pomóc, jeśli były małżonek, który ma zasądzone alimenty, unika ich płacenia.

Data dodania: 17-12-2022
Autor: Marika Mazur
Źródło:
https://adwokatrodacki.pl/uslugi/DANE FIRMY:


  • Telefon: 693 253 807
  • Domena: https://adwokatrodacki.pl/
  • Nazwa: Adwokat Maciej Rodacki
  • Adres: Mogilska 13B
  • Miejscowość: Kraków
  • Kod pocztowy: 31--54

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!