MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Problem narkomanii w Polsce nie jest nowym ani rzadkim zjawiskiem, jednak mimo to wiedza na ten temat wielu osób jest mała. Na temat uzależnienia od narkotyków funkcjonuje wiele stereotypów, a najważniejszym z nich jest przekonanie, że problem ten dotyczy tylko nizin społecznych i tzw. trudnej młodzieży. Nie znając dobrze tego zjawiska, nie można mu przeciwdziałać w swoim najbliższym otoczeniu, a także łatwo jest przeoczyć objawy nałogu bliskich czy nawet samemu wpaść w jego szpony.

Każdego może to dotknąć

Problem narkomanii jest wieloaspektowy. Zażywać można bardzo różne środki, o różnym działaniu i dające różne objawy, wiele jest też możliwych przyczyn, które powodują sięgnięcie po narkotyki i stopniowe pogrążanie się w nałogu. Jedni sięgają po amfetaminę z powodu wymagającej pracy, by poprawić swą koncentrację i wydajność, a inni palą marihuanę w towarzystwie, by dobrze się bawić i zaimponować znajomym. Powoduje to, że narkomania dotyczy bardzo różnych osób i każdy powinien dobrze poznać to zjawisko, by móc w porę zareagować, gdy w nałóg wpadnie jego dziecko, partner czy ktokolwiek inny, kto będzie wymagał pomocy. Ta jest zaś niezbędna, gdyż każdy narkotyk silnie uzależnia fizycznie i psychicznie, niszcząc zdrowie, powoduje problemy z prawem, a nawet stwarza zagrożenie dla życia. Warto więc odwiedzić stronę http://detoksnarkotykowy.pl/uzaleznienie-od-narkotykow/ i poznać najważniejsze fakty na temat narkotyków, przedstawiane przez Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia AGNUS, specjalizujący się w leczeniu narkomanii.

Jak wygląda leczenie narkomanii?

Odstawianie narkotyków i wytrwanie w abstynencji jest procesem żmudnym, skomplikowanym i trudnym, fachowa pomoc jest więc niezbędna. Ważny jest zwłaszcza detoks, gdyż zatruty narkotykami organizm może dawać tak silne objawy abstynencji, że będą nie do zniesienia, a w skrajnych przypadkach mogą zagrozić zdrowiu i życiu uzależnionego. Po detoksykacji zaś rozpocząć należy psychoterapię, która ma na celu pokonanie uzależnienia psychicznego.

 

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Milena Mazur
Źródło:
https://detoksnarkotykowy.pl/uzaleznienie-od-narkotykow/DANE FIRMY:


  • Telefon: 533 221 555
  • Domena: https://detoksnarkotykowy.pl
  • Nazwa: Detoks Alkoholowy
  • Adres: Spławie 48
  • Miejscowość: Poznań
  • Kod pocztowy: 61--31

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!