MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Intensywny rozwój technologii sprawia, że przedstawiciele przemysłu mogą obecnie korzystać z wielu rozwiązań pozwalających na automatyzację kluczowych procesów. Bardzo często korzystają ze wsparcia marki AMG Automatyka, która zajmuje się kompleksową dystrybucją zaawansowanych urządzeń znajdujących zastosowanie w wielu nowoczesnych sektorach gospodarki. W jej ofercie czeka między innymi szeroka gama specjalistycznych jednostek napędowych. Wśród nich są zarówno serwonapędy, jak i silniki krokowe. Kiedy sprawdzi się serwonapęd, a kiedy silnik krokowy? Jest to kwestia, która zależy do wielu czynników.

Mogłoby się wydawać, że urządzenia z drugiej z wymienionych kategorii nie mogą sprawdzić się w aplikacjach, gdzie standardowo korzysta się z tych z pierwszej. Wynika to z wysokich wymagań układów o dużej dynamice czy braku informacji zwrotnych związanych z aktualną pozycją. Okazuje się jednak, że od każdej reguły można znaleźć wyjątki.

W stosunkowo prostych urządzeniach poligraficznych czy produkcyjnych można z powodzeniem korzystać z napędu krokowego, zwłaszcza kiedy precyzja nie jest kwestią kluczową. Przy tym warto podkreślić, że na rynku dostępne są mechanizmy, które w udany sposób łączą funkcjonalność wspomnianych komponentów, tym samym stanowiąc znakomitą alternatywę dla popularnych, lecz przy tym dość kosztownych zamkniętych systemów o sprzężeniu zwrotnym.

Jednym z nich jest zintegrowana krokówka ServoStep renomowanej marki JVL, która dzięki prostemu systemowi montażowemu i sterowania, a także innowacyjnym rozwiązaniom konstrukcyjnym stała się prawdziwym rynkowym hitem. Wysoka rozdzielczość, satysfakcjonujący zakres momentu obrotowego i dopracowana budowa to połączenie, które wyróżnia się nie tylko pierwszorzędnym stosunkiem parametrów technicznych do ceny. Do tego dochodzi także znacznie wyższy poziom ochrony względem występowania zakłóceń elektrycznych. Ponadto za sprawą wybudowanego nanoPLC można wgrać w nie dowolną logikę, dzięki czemu użytkownicy mogą liczyć na imponującą kompatybilność.  


DANE FIRMY:


  • Telefon: +48 55 232 98 25
  • Domena: https://amgautomatyka.pl/
  • Nazwa: AMG Zaopatrzenie Przemysłu i Automatyka
  • Adres: Legionów 47C
  • Miejscowość: Elbląg
  • Kod pocztowy: 82-300

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!