MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Komputer to urządzenie o skomplikowanej budowie. Składa się on z wielu różnych podzespołów, które wykonują olbrzymią liczbę obliczeń. Są to procesy wymagające, dlatego przyczyniają do znacznego wzrostu temperatury w niektórych częściach lub w ich pobliżu. Każdy komponent ma swoją bezpieczną barierę rozgrzania. W przypadku jej przekroczenia może dojść do jego uszkodzenia. W najlepszym przypadku, jeśli zestaw ma zamontowane czujniki i bezpieczniki, zasilanie zostanie odłączone, co uchroni dany produkt przed przepaleniem i trwałą awarią.

Jednak uniemożliwi to korzystanie z maszyny do momentu pełnego schłodzenia danego elementu. Praca w takich warunkach jest bardzo trudna i męcząca. Dlatego zostały wymyślone urządzenia chłodzące. Są to zarówno różnego rodzaju pasty termoprzewodzące, jak i wentylatory. Te drugie są umieszczone w praktycznie każdym dodatkowym podzespole, który intensywnie pracuje: w karcie graficznej, na procesorze czy w zasilaczu.

Dodatkowo stosuje się je w obudowie, by wyprowadzały poza nią ciepło powstałe w wyniku działania wszystkich części, a jednocześnie zasysały chłodne powietrze z zewnątrz i obniżały panującą w środku temperaturę. Dawniej montowany był najczęściej tylko jeden tego typu produkt. Jednak rozwój sprzętu i używanie coraz wydajniejszych procesorów czy kart graficznych sprawił, że w komputerach zaczęło się robić coraz goręcej. Obecnie działa zasada, że im więcej wentylatorów, tym lepiej dla maszyny.

Jedną z popularniejszych na rynku firm dostarczających części chłodzące jest Noctua. Marka oferuje różne modele, które bez trudu klient dobierze do swojego zestawu. Można je nabyć w sklepie internetowym angela.pl, który słynie z szybkiej realizacji zamówień.

Data dodania: 16-12-2021
Autor: Bartek Maciejewski
Źródło:
https://www.angela.pl/m45,noctua.htmlDANE FIRMY:


  • Telefon: 509 244 753
  • Domena: https://www.angela.pl/
  • Nazwa: angela.pl
  • Adres: Krakowska 180
  • Miejscowość: Wrocław
  • Kod pocztowy: 52-015

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!