MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Gdy rodzina się powiększa o noworodka, jest to z reguły źródłem wielkiej radości, lecz wiążą się z tym również pewne obciążenia – przede wszystkim dla młodej mamy. Opieka nad małym dzieckiem to prawdziwe wyzwanie dla cierpliwości oraz wytrzymałości kobiety. Utrzymanie i wychowywanie potomka, a często i jego rodzeństwa, to też znaczne wydatki. Na szczęście, w wielu europejskich krajach rodzice mogą liczyć na finansowe wsparcie ze strony państwa w tym trudnym zadaniu.

W Niemczech istnieje specjalny zasiłek rodzinny na utrzymanie dzieci, wypłacany co miesiąc, do momentu aż potomek ukończy 25. rok życia – potocznie nazywany „Kindergeld”. Przyznanie tego typu pomocy finansowej jest uzależnione od historii zatrudnienia rodzica lub opiekuna. Koniecznym warunkiem jest legalne przepracowanie 182 dni w roku. Dokładna wysokość przyznawanego opiekunom Kindergeld jest uzależniona od liczby posiadanych dzieci – im większa rodzina, tym wyższa wartość zasiłku. Świadczenie to wypłacane jest przez Niemiecki Urząd Rodzinny, noszący nazwę Familienkasse.

Zasiłek Kindergeld w Niemczech to opcja także dla Polaków, którzy przebywają tam zgodnie z prawem. Jednak – gdy będziemy po raz pierwszy występować o tego typu wsparcie, dobrym posunięciem będzie zatrudnienie prawnika, który zajmie się dokładnym oraz poprawnym wypełnieniem wszystkich niezbędnych formularzy i podpowie, jakie załączniki należy dostarczyć do odpowiedniego urzędu. Aby zapewnić sobie zasiłek rodzinny Kindergeld, należy przede wszystkim złożyć wniosek (Antrag auf Kindergeld) w tzw. kasie rodzinnej instytucji, jaką jest Agencja do Spraw Pracy (odpowiedniej ze względu na lokalizację naszego pracodawcy).

Jedną z firm prawniczych, które sprawnie realizują takie zlecenia, jest kancelaria założona i prowadzona przez Ralfa Weckenera. Jest to szczególnie wartościowe miejsce dla Polaków, którzy nie władają biegle językiem niemieckim – sam wspomniany specjalista oraz jego zespół są w pełni dwujęzyczni, co stanowi znaczne ułatwienie dla większości klientów.


DANE FIRMY:


Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!