MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Wiele osób, które posiadają działki na obrzeżach miasta lub gospodarstwo rolne, nie ma dostępu do sieci wodociągów, więc decydują się na budowę studni głębinowej. Warto zaznaczyć, że nawet właściciele nieruchomości znajdujących się w zasięgu systemu wodnego często chcą mieć tego typu obiekt. Nic w tym dziwnego, ponieważ budowa własnego ujęcia ma wiele zalet, między innymi zmniejsza wysokość rachunków oraz uniezależnia mieszkańców od instalacji miejskiej, więc w przypadku awarii domownicy wciąż mogą pobierać wodę. Jak powstaje studnia?

Na samym początku należy znaleźć odpowiednie miejsce. W tym celu warto dokładnie zapoznać się z planami i mapami geologicznymi terenu. Powinny one zawierać wszelkie niezbędne informacje na temat położenia wód gruntowych oraz podziemnych. Jeśli inwestor nie ma dostępu do dokumentów, wtedy najlepiej zlecić wykonanie badań specjaliście. Taka operacja jest kosztowna, ale gwarantuje uzyskanie rzetelnych wyników.

Należy podkreślić, że głębokość wykopów w każdym przypadku jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków hydrologicznych. Dodatkowo poziom i ilość wód gruntowych wpływa na średnicę rury, długość filtra i jego położenie. Studnia powinna się znaleźć w miejscu, które jest odległe od źródeł potencjalnego zanieczyszczenia (szamba, systemu kanalizacji, przydrożnego rowu). Aby mieć pewność, że woda będzie czysta, warto wykonać jak najgłębszy odwiert.

Po wybraniu odpowiedniego miejsca wykonuje się wykop pod stalową rurę osłonową. Zabudowa jest wykonywana przy pomocy atestowanych rur wyprodukowanych z tworzywa sztucznego PCV. Powstałą w ten sposób przestrzeń pierścieniową pomiędzy filtrami a ścianą wypełnia się żwirem filtracyjnym i zabezpiecza pierścieniami z materiału uszczelniającego. Na samym końcu fachowcy montują pompę. Moc urządzenia dobiera się na podstawie wydajności ujęcia wody. Poza tym należy zainstalować przyłącze, które umożliwi swobodny pobór.

Renomowana firma Drillteam Odwierty wykonuje profesjonalne odwierty pionowe dla studni głębinowych. Usługa jest kompleksowa, obejmuje fachowe doradztwo, montaż wszystkich elementów oraz pompowanie oczyszczające wraz z przeprowadzeniem pomiaru. Szczegółowe informacje na temat oferty oraz dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej. Wybór tego przedsiębiorstwa to dobra decyzja.

Data dodania: 07-02-2023
Autor: Dorota Majewska
Źródło:
https://drillteam.pl/services/gruntowa-pompa-ciepla/DANE FIRMY:


  • Telefon: +48 722148498
  • Domena: https://drillteam.pl/
  • Nazwa: DRILL TEAM Odwierty
  • Adres: Nogat 19
  • Miejscowość: Gronowo Elbląskie
  • Kod pocztowy: 82-335

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!