MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Braki w uzębieniu można uzupełniać na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest umieszczenie implantów. Kiedy poleca się skorzystanie z takiego zabiegu? Gdzie w Poznaniu warto założyć implanty zębowe? Oferta jednego z gabinetów została opisana na stronie duodenti.pl.

Sposób na rozmaite ubytki zębowe

Z czasem w uzębieniu mogą pojawić się braki. Dzieje się tak na skutek uszkodzeń mechanicznych, ale również rozmaitych schorzeń takich jak próchnica czy choroby przyzębia. Brak zęba może powodować problemy ze zgryzem, a także stanowić siedlisko bakterii. Do tego każdy ubytek znacząco zmniejsza funkcjonalność jamy ustnej. Dlatego warto zdecydować się na dostosowane leczenie, którego skutkiem finalnym jest umieszczenie implantu. W jaki sposób przeprowadzany jest ten zabieg?

Etapy wstawiania implantów

Pierwszym zabiegiem w ramach tego rodzaju leczenia jest wszczepienie implantu, które polega na umieszczeniu śruby w kości żuchwy lub szczęki. Czynność ta jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. W tej chwili rozpoczyna się proces zrastania implantu z kością, który trwa zazwyczaj około kilku miesięcy. Po tym czasie implant przestaje być widoczny. Wówczas następuje mocowanie śruby gojącej, która ma ukształtować tkankę dziąsła, aby możliwe było założenie korony. Dzięki tej części proces gojenia się rany jest znacznie szybszy. Wreszcie ostatnim krokiem jest założenie korony lub innej odbudowy protetycznej. Wybór właściwego rozwiązania zależy od danego przypadku. Pacjent powinien przejść indywidualną konsultację z lekarzem.

Dlaczego implanty są tak często wybieranym rozwiązaniem? Głównym powodem jest ich wysoka wytrzymałość, a także to, że nie dają uczucia posiadania ciała obcego w jamie ustnej. Są wykonywane z materiałów w pełni przyjaznych dla człowieka i w zasadzie są nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Żeby jednak rzeczywiście spełniały stawiane im oczekiwania, należy upewnić się, że dany stomatolog jest rzeczywiście ekspertem w dziedzinie implantologii. W tym celu warto zapoznać się z opiniami jego dotychczasowych pacjentów.

Data dodania: 27-09-2020
Autor: Marika Mazur
Źródło:
https://duodenti.pl/implanty/DANE FIRMY:


  • Telefon: 695 214 166
  • Domena: https://duodenti.pl/
  • Nazwa: DuoDenti
  • Adres: Mateckiego 4A
  • Miejscowość: Poznań
  • Kod pocztowy: 60-689

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!