MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Informatyzacja placówek oświatowych polega nie tylko na zapewnieniu sprzętu komputerowego do działań związanych z administrowaniem jednostki, ale również na doposażeniu sal zajęć, gdzie dzieci i młodzież mogą zdobyć podstawowe umiejętności w zakresie obsługi nowoczesnych technologii użytkowych. Niestety, zakup z własnych środków, wydzielonych z budżetu gminy lub miasta, jest często niemożliwy do przeprowadzenia z uwagi na zbyt wysokie koszty. Szkoły (szczególnie te zlokalizowane na wsi) stać często tylko na zapewnienie dostępu do komputera z internetem podczas zajęć niewielkim grupom uczniów. Nauka informatyki i obsługi podstawowych i przydatnych dziecku funkcji i programów może odbywać się tylko zmianowo, co zaburza pozostały plan lekcji. 

Placówki oświatowe, by uzyskać pomoc finansową na doposażenie stanowisk informatycznych, korzystają z różnego rodzaju programów wspierających. Jednym z nich jest forma wsparcia, z której szczegółami można zapoznać się na stronie internetowej euroschola.eu. W ramach realizowanego projektu szkoły mogą ubiegać się o komputery z VAT 0%, nie musząc tym samym uiszczać podatku podczas zakupu. Taka opcja jest również zgodna z obowiązującą obecnie podstawą prawną. 

Skorzystanie z powyższej oferty to możliwość nabycia sprzętu komputerowego w bardzo atrakcyjnej cenie. Pozwoli to dużo szybciej i sprawniej wyposażyć szkolną pracownię informatyczną o sprzęt przydatny podczas nauki i zabawy. Biorąc pod uwagę postępującą i praktycznie wszechobecną informatyzację społeczeństwa, poznanie zasad funkcjonowania takich urządzeń na etapie szkoły jest niezbędne do tego, by dziecko mogło bez problemów posługiwać się zdobytą wiedzą na dalszych etapach edukacji. Jest to szczególnie istotne dla uczniów na terenach słabo zaludnionych, gdzie dostęp do cyfryzacji i internetu może być utrudniony. Zapewnienie im możliwości nauki obsługi komputerów czy sprzętu pokrewnego, jak skaner, drukarka czy router pozwoli mu lepiej odnaleźć się w społeczeństwie porozumiewającym się właśnie poprzez sieć.


DANE FIRMY:


  • Telefon:
  • Domena: https://euroschola.eu/
  • Nazwa: Euroschola.eu
  • Adres: 1 Maja 9
  • Miejscowość: Biestrzynnik
  • Kod pocztowy: 46-043

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!