MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Zapotrzebowanie na profesjonalnie i rzetelnie prowadzone usługi księgowe generują nie tylko przedsiębiorstwa, ale także organizacje pozarządowe. Konieczność skorzystania z fachowej porady specjalisty od rozliczeń wzrasta, jeśli klient chce ubiegać się o dotację. W takiej sytuacji musi spełnić nie tylko spełnić szereg wymogów formalno - prawnych, ale także przedstawić całościową dokumentację rozliczeniową projektu oraz sposobu jego wydatkowania. Dla osób bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w wykonywaniu takiego zestawienia jest to nieraz awykonalne zadanie. Warto wtedy poszukać w swojej okolicy sprawdzonego biura rachunkowego, którego domeną jest księgowość organizacji pozarządowych ze szczególnym uwzględnieniem rozliczeń projektów finansowanych z projektów krajowych bądź unijnych. Realizacji tego typu zadań może podjąć się kadra biura, które ogłasza się na stronie frux.org.pl.

Warto pamiętać, że nieodpowiednia obsługa księgowa podczas kontroli procesu wydatkowania przyznanych środków może skutkować odebraniem funduszy, a przy dostrzeżeniu szczególnie dużych uchybień na organizację pozarządową może zostać nałożona kara administracyjna lub finansowa. To spory problem, zwłaszcza dla formacji, która nierzadko nie ma do dyspozycji wysokich kwot do obrotu własnego, ale jest zależna od darczyńców oraz dotacji zewnętrznych. 

Decydując się na stałą współpracę z biurem rachunkowym, można uniknąć podobnych problemów. Dodatkowo zarząd organizacji NGO może z powodzeniem uargumentować taki comiesięczny wydatek jako ze wszech miar zasadny. Biuro może podjąć się także obsługi kadrowej oraz wspierać organizację w wielu innych kwestiach. Biorąc pod uwagę osiągane korzyści, decyzja o tym, by zlecić wykonywanie stałych usług w potrzebnym zakresie jest dobrze przemyślana. 

Warto też pamiętać, że outsourcing jest tańszy niż zatrudnianie na etacie osoby na stanowisku księgowej, kadrowej czy obsługi wniosków finansowych. Uiszczając zaledwie ułamek kwoty, którą należałoby przeznaczyć na poczet wynagrodzenia dla osób pełniących wspomniane obowiązki oraz biorąc pod uwagę koszt wyposażenia ich stanowisk pracy (zwłaszcza poważnym obciążeniem budżetu organizacji byłoby zakupienie odpowiedniego oprogramowania księgowego, a następnie jego okresowej aktualizacji), można liczyć także na fachową pomoc.

Data dodania: 05-07-2022
Autor: Milena Mazur
Źródło:
https://frux.org.pl/dla-ngo/DANE FIRMY:


  • Telefon: 222439343
  • Domena: https://frux.org.pl
  • Nazwa: Frux sp. z o.o.
  • Adres: Biała 4
  • Miejscowość: Warszawa
  • Kod pocztowy: 00-895

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!