MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Podjęcie decyzji o rozpoczęciu psychoterapii to na pewno spore wyzwanie, ale pomóc przełamać się może wielu osobom fakt, że decyduje się na to coraz więcej ludzi. Co ważne, nie jest to rozwiązanie zarezerwowane tylko dla uzależnionych czy cierpiących na depresję. Terapia bywa też pomocna w przypadku narażenia na silny stres czy borykania się z nieśmiałością. Do terapeuty można zatem zgłaszać się w bardzo wielu przypadkach.

Celem terapii jest podniesienie jakości życia danej osoby, a bardzo często dużą rolę w tym zakresie odgrywa pewność siebie. Jest ona ważna w kontaktach prywatnych, w relacjach z przyjaciółmi oraz w pracy, niezbędna do osiągnięcia sukcesu, a nawet osiągania pomniejszych celów, dlatego najczęściej jej wypracowaniu poświęca się wiele czasu. Istotne jest jednak przede wszystkim to, by w każdym przypadku dotrzeć do źródła problemu. Ani uzależnienia, ani fobie, depresja czy poczucie niskiej wartości nie biorą się znikąd, najczęściej mają swoje źródła w przeszłości, np. trudnym dzieciństwie. Osoby, które wychowywały się w dysfunkcyjnej rodzinie, gdzie nie otrzymały należytego wsparcia i pomocy w budowaniu pewności siebie, w dorosłym życiu doświadczają wielu problemów, np. nieumyślnie niszczą swoje związki ze względu na dużą zazdrość czy nieumiejętność zaangażowania się w relację i otwarcia na drugą osobę. Psychoterapia w Warszawie ma na celu wypracowanie odpowiednich mechanizmów i zachowań - wbrew pozorom, pewności siebie można się nauczyć i nie ma to wiele wspólnego z życiowymi osiągnięciami czy np. statusem społecznym.

Jak można przeczytać na stronie jasnapsychoterapia.pl, psychoterapia może też być pomocna dla osób, które przeżywają wszelkiego rodzaju kryzysy i nie potrafią dostosować się do nowych okoliczności, czują się zagubione. Może to być powodowane przez rozmaite czynniki - jedne osoby mogą być kompletnie rozbite ze względu na śmierć bliskiej osoby, inne - z powodu rozwodu, a inne - z powodu straty pracy. Dużym stresorem jest też zmiana miejsca zamieszkania. Na terapię można zgłosić się tak naprawdę z każdym problemem, z którym nie potrafi się poradzić sobie samodzielnie.

Data dodania: 13-01-2024
Autor: Dorota Majewska
Źródło:
https://jasnapsychoterapia.pl/DANE FIRMY:


  • Telefon: 538458111
  • Domena: https://jasnapsychoterapia.pl
  • Nazwa: Jasna Psychoterapia
  • Adres: Aleje Jerozolimskie 99
  • Miejscowość: Warszawa
  • Kod pocztowy: 02-001

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!