MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Zgodnie z obowiązującym prawem w chwili zawarcia związku małżeńskiego między partnerami powstaje wspólność majątkowa. W praktyce oznacza to, że przedmioty nabywane w trakcie jego trwania, są zaliczane do majątku wspólnego. Wyjątek stanowią pary, które przed stanięciem na ślubnym kobiercu zdecydowały się na podpisanie intercyzy u notariusza. Działanie to zmniejsza ryzyko występowania problemów na wypadek rozwodu i niejednokrotnie skraca czas trwania rozpraw sądowych. Zazwyczaj o podziale majątku myślą osoby po wspomnianym rozwodzie oraz będące w separacji. Składają się na niego nie tylko oszczędności, ale też pojazdy mechaniczne, sprzęty elektroniczne, takie jak telewizory czy lodówki oraz nieruchomości.

Sprawy związane z tego typu podziałami wymagają odpowiedniego przygotowania, dlatego część osób nawiązuje współpracę z firmą, jaką jest Kancelaria Prawa Rodzinnego Noriet. Przedsiębiorstwo to specjalizuje się w prawie rodzinnym i proponuje konsultacje w siedzibie lub online, podczas których pracownicy wyjaśniają, jak wyglądają spotkania w sądzie oraz co zrobić, by nie być stratnym. Wyceniają majątek wspólny, również ten obciążony kredytem i dokonują szczegółowych rozliczeń w momencie, gdy jeden z partnerów przeznaczył środki z majątku wspólnego na swoje własne potrzeby.

Niejednokrotnie adwokat zajmujący się podziałem majątku organizuje mediacje. Są to przedsądowe i dobrowolne spotkania, dążące do wypracowania rozwiązania, które będzie zadowalające dla każdej ze stron. Interesują się nimi osoby chcące uniknąć dzielenia wspólnych dóbr w trakcie rozpraw, co wydłużałoby całe postępowanie, a niekiedy wiązało się z większymi wydatkami. Specjalista zapewnia doradztwo oraz pomoc w dopełnianiu formalności, w tym przygotowywanie pism procesowych.

Data dodania: 18-03-2023
Autor: Dorota Majewska
Źródło:
https://noriet.pl/podzial-majatku-w-warszawie/DANE FIRMY:


  • Telefon: 22 870 66 46
  • Domena: https://noriet.pl/
  • Nazwa: Kancelaria Prawna Noriet - Zagajewska i Wspólnicy S.K.A.
  • Adres: Grochowska 217
  • Miejscowość: Warszawa
  • Kod pocztowy: 04-077

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!