MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Prześwietlenie promieniami rentgenowskimi przydaje się w wielu przypadkach, na przykład do kontrolowania stanu płuc czy struktur kostnych kończyn, ale nie tylko. Czasami wykorzystuje się je także w stomatologii. Konieczność tego zachodzi zwłaszcza wtedy, gdy trzeba przeprowadzić skomplikowane zabiegi, jak usuwanie zębów czy leczenie kanałowe. W takich przypadkach niezbędne jest między innymi sprawdzenie, jak wyglądają korzenie i ile ich jest czy jak prezentują się kanały zębowe i ich stan.

Często o konieczności wykonania zdjęcia RTG pacjenci dowiadują się wtedy, gdy mają nadzieję, że stomatolog przystąpi już do zabiegu, na przykład kiedy boli ich ząb, tymczasem bez zdjęcia specjalista nie jest w stanie nic zrobić, nie może bowiem działać na oślep. Nie da się ukryć, że sytuacja, w której trzeba odwlec usuwanie zęba czy jego leczenie w czasie ze względu na konieczność wykonania prześwietlenia nie jest dla pacjenta sprzyjająca. Mając tego świadomość, posiadacze gabinetów stomatologicznych obecnie często stawiają na prowadzenie własnej pracowni rentgenowskiej. Pozwala to niezwłocznie wykonać potrzebne zdjęcie, bez konieczności przekładania wizyty, co jest szczególnie ważne wtedy, gdy pacjent cierpi, ale i kiedy nie ma zbyt wiele czasu.

Na rozwiązanie takie postawił gabinet opisany na stronie stomatologiapiotrkow.pl, oferujący usługi stomatologiczne i RTG w Piotrkowie. Dzięki temu, że dysponuje on własną pracownią, mieszczącą się, oczywiście, na terenie placówki, nie trzeba szukać takich usług na zewnątrz, co skraca czas oczekiwania na efekt zabiegu.

Na stronie gabinetu można znaleźć cennik takich usług. Można też skontaktować się z gabinetem, by dowiedzieć się na temat szczegółów, na przykład jakie są przeciwwskazania do wykonania prześwietlenia. Na pewno nie powinno się tego robić w przypadku ciąży, dlatego zaleca się, by wszelkie zabiegi stomatologiczne, jakie tego wymagają, odłożyć na czas po rozwiązaniu. Nie powinno się też zbyt często wykonywać prześwietleń, szczególnie w okolicach głowy - a więc gdy chodzi o zdjęcia zębów.

Data dodania: 23-12-2022
Autor: Karina Jakubowska
Źródło:
http://stomatologiapiotrkow.pl/rtg/DANE FIRMY:


  • Telefon: 44 649 55 90
  • Domena: http://stomatologiapiotrkow.pl
  • Nazwa: NZOZ Stomatologia – Protetyka Grzegorz Fulara Lek. stom. Liliana Fulara
  • Adres: Słowackiego 93
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Kod pocztowy: 97-300

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!