MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Trudno się nie zgodzić z twierdzeniem, że dom powinien być miejscem, które cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Należałoby zadbać nie tylko o drzwi antywłamaniowe czy też okna o podwyższonej wytrzymałości, ale również instalację odgromową. Jeśli nie zatroszczymy się o wspomniane elementy, musimy być przygotowani na niemiłe niespodzianki ze strony matki Natury.

Instalacja odgromowa powinna być wykonana w sposób fachowy i nie powodować przecieków. Zdarza się, że nieodpowiedni montaż uchwytów powoduje wysięki w dachu. Taka sytuacja nie powinna się pojawić. Jeśli instalacja jest odpowiednio zamontowana, wówczas skutecznie chroni przed porażeniem spowodowanym wyładowaniami atmosferycznymi. W tym wypadku jednak warto powstrzymać się od oszczędności, ponieważ mogą być jedynie pozorne.

Jednym z elementów instalacji jest uchwyt do drutu odgromowego. Powinien być on dobrany do rodzaju dachu czy też miejsca montażu. Znaleźć można uchwyty pasujące do dachów płaskich,  pokrytych dachówką czy też blachą. Za każdym razem montaż wygląda nieco inaczej. Warto wybierać takie, które cechuje lekka konstrukcja, a montaż jest nieskomplikowany. Po zamocowaniu uchwytów czy wsporników dobrze jest obserwować dach, czy nie pojawiły się ewentualne przecieki.

Na rynku oferowane są różne uchwyty, do których można zaliczyć np. gąsiorowe, rynnowe, na bednarkę, na papę, na gont. Znaleźć można te, które można instalować nie tylko na dachu, ale również na ścianie czy rynnie. Warto jednak postawić na produkty, które produkowane są zgodnie z normami obowiązującymi w Polsce i Europie. Dzięki temu masz pewność, że dobrze spełnią swoją rolę.

Instalacja odgromowa zazwyczaj wykorzystywana jest np. w domach jednorodzinnych. Jest popularna również w budynkach użyteczności publicznej oraz w tych, gdzie tworzą się spore skupiska ludzi. Jej stosowanie sprawia, że piorun zostaje przechwycony i unieszkodliwiony. Obecnie prawo budowlane nakłada obowiązek instalacji w np. budynkach krytych materiałami łatwopalnymi. Wsporniki do instalacji odgromowej można znaleźć na prefeko.com.pl, gdzie jest oferta jednej z firm.

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Marika Mazur
Źródło:
DANE FIRMY:


  • Telefon: 609737059
  • Domena: https://prefeko.com.pl/
  • Nazwa: PrefEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
  • Adres: Chemików 7
  • Miejscowość: Luboń
  • Kod pocztowy: 62-030

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!