MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Decydując się na założenie biznesu związanego z importem win z południa Europy, warto wcześniej zapoznać się z wieloma obwarowaniami, z którymi trzeba się zmierzyć już na początku działalności. Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie, w jak szerokim zakresie biznes ten ma być prowadzony, ponieważ nieco inaczej wygląda obrót winem butelkowanym w sprzedaży detalicznej, a inaczej sprzedaż hurtowa. O ile samo założenie działalności nie sprawia wielu trudności, o tyle załatwienie koncesji na import wina będzie związane z wieloma komplikacjami.

Jeżeli obrót ma dotyczyć niskoprocentowego napoju alkoholowego, o zawartości alkoholu nie wyższej niż 4,5%, to wystarczy odpowiednio opłacone zezwolenie z urzędu gminy. Jeśli natomiast próg procentowy zostanie przekroczony, ale będzie nie wyższy niż 18%, to trzeba się zgłosić do urzędu marszałkowskiego, który wyda takie zezwolenie, pobierając stosowaną opłatę. Sprzedaż alkoholi wysokoprocentowych, do których zalicza się także wino wzmocnione, będzie wymagała koncesji od Ministerstwa Przedsiębiorczości, oczywiście, wydawane także za niemałą opłatą. Osoby zainteresowane importem i sprzedażą hurtową do wniosku o wydanie koncesji muszą także dołączyć dokumenty zaświadczające o braku zaległości w opłacaniu składek ZUS oraz dokument potwierdzający tytuł prawny do korzystania z magazynu.

Niewielu przedsiębiorców rozpoczynających biznes może pozwolić sobie na zbudowanie odpowiedniej przestrzeni magazynowej, pozwalającej na przechowywanie tego wrażliwego produktu, dlatego firma logistyczna Pro-Log może użyczyć własnych magazynów, znajdujących się na terenie Pruszkowa, gdzie można skierować swój transport wina.

Firma ta zaoferuje także pomoc w przygotowaniu wszelkich dokumentów niezbędnych do dokonania odprawy celnej. W jej ofercie jest także przepakowywanie, etykietowanie, foliowanie, a także banderolowanie produktów akcyzowych. Ta ostatnia czynność może być wykonywana wyłącznie w składzie podatkowym, a taki skład wspomniana firma również posiada.


DANE FIRMY:


  • Telefon: 22 266 88 10
  • Domena: https://pro-log.com.pl
  • Nazwa: PRO-LOG S.A.
  • Adres: 3 Maja 8
  • Miejscowość: Pruszków
  • Kod pocztowy: 05-800

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!