MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Wizyty u stomatologa kojarzą się głównie z podstawowym leczeniem, ewentualnie wstawianiem implantów, koron, licówek czy wybielaniem zębów oraz zakładaniem aparatu ortodontycznego. Okazuje się jednak, że jedną z dziedzin stomatologii jest również periodontologia zajmująca się leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Na terenie Gdańska periodontolog przyjmuje w klinice DentaClinic. W przypadku tego rodzaju schorzeń kluczową rolę odgrywa czas, dlatego pacjenci nie powinni zwlekać z wizytą u stomatologa.

Jakie są główne objawy chorób przyzębia?

Wśród najczęściej spotykanych chorób przyzębia można wymienić m.in. zapalenie dziąseł, umiarkowane i zaawansowane zapalenie przyzębia. Najczęściej przyczyną takiego stanu jest oczywiście nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Pacjenci, u których występują tego typu schorzenia, zmagają się z tkliwymi i zaczerwienionymi dziąsłami, które zwykle krwawią podczas szczotkowania i jedzenia. Kolejny objaw to ból podczas spożywania zimnych i ciepłych posiłków, a także nieprzyjemny zapach z ust czy suchość w jamie ustnej. 

Poza leczeniem chorób przyzębia periodontolog proponuje różnego rodzaju zabiegi o działaniu profilaktycznym, aby nie dopuścić do nawrotu problemu. Mowa o:

  • scalingu ultradźwiękowym,
  • lakierowaniu zębów,
  • lakowaniu,
  • piaskowaniu.

Ponadto stomatolog poinstruuje pacjenta, w jaki sposób powinien prawidłowo dbać każdego dnia o jamę ustną (m.in. szczotkowanie zębów, stosowanie płynów do płukania oraz nici dentystycznych). Należy pamiętać, że dobór metody leczenia zależy od rodzaju i stopnia zaawansowania choroby przyzębia. Najważniejsze, aby wdrożyć działania profilaktyczne i nie dopuścić do ponownego stanu zapalnego.

W celu umówienia terminu wizyty w gdańskiej klinice stomatologicznej można skorzystać z wygodnej opcji szybkiej rezerwacji online lub skontaktować się telefonicznie z pracownikami recepcji. W prowadzonym gabinecie przyjmuje periodontolog, a także implantolog, chirurg stomatolog, ortodonta i stomatolog specjalizujący się w profilaktyce, leczeniu kanałowym czy też stomatologii estetycznej. Na stronie zamieszczono szczegółowy wykaz wszystkich proponowanych usług wraz z obowiązującym cennikiem. Przyszli pacjenci mogą również zapoznać się z licznymi metamorfozami oraz informacjami na temat opcji płatności ratalnych.

Data dodania: 28-06-2022
Autor: Dorota Majewska
Źródło:
https://denta-clinic.pl/oferta/periodontologia/DANE FIRMY:


  • Telefon: +48 500 44 34 34
  • Domena: https://denta-clinic.pl/
  • Nazwa: DentaClinic Klinika Implantologii i Ortodoncji
  • Adres: Maurycego Beniowskiego 1
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Kod pocztowy: 80--38

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!