MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


W dzisiejszych czasach, coraz częściej spotyka się różnego rodzaju problemy i zaburzenia u dzieci i młodzieży. Są to trudności o różnym podłożu. Nierzadko mają one źródło w dziecięcej psychice. 

Aby móc wesprzeć dziecko i zaradzić jego problemom, należy podjąć odpowiednie kroki i wszcząć działania, które pomogą w rozwikłaniu problematycznej sytuacji. Nie każdy przypadek jest na tyle prosty, ażeby rodzicom udało się znaleźć rozwiązanie na własną rękę.

U wielu dzieci i młodych ludzi, niezbędna okazuje się interwencja specjalisty. Rodzice mogą zgłosić się ze swymi podopiecznymi do profesjonalnego psychologa, który przeprowadza terapie dla dzieci z Poznania i okolicznych miast. Na stronie internetowej psycholog-dladziecka.pl, zainteresowani ofertą, znajdą wszelkie niezbędne informacje.

Terapie dla dzieci, składają się zazwyczaj z trzech podstawowych etapów:

  1. Wywiad. Jest to pierwszy etap, który, tak naprawdę, poprzedza rozpoczęcie właściwej terapii. Polega on na spotkaniu psychologa z rodzicami dziecka, aby móc poznać zaistniały problem. Specjalista wypytuje mamę i tatę malucha o wszystko to, co skłoniło ich do przyjścia po pomoc. Rodzice przedstawiają swój pogląd na kłopot dziecka.
  2. Terapia indywidualna z dzieckiem. Na tym etapie, dziecko przechodzi terapię z psychologiem, bez obecności rodziców. Jednorazowa sesja trwa zwykle godzinę zegarową, a w przypadku mniejszych dzieci, około pięćdziesięciu minut. Aby maluchy mogły czuć się bezpiecznie, na spotkaniach często wykorzystywane są zabawki.
  3.  Poradnictwo dla rodziców. Opiekunowie i rodzice dzieci, które przechodzą terapię, mają możliwość zgłaszania się na konsultacje z psychologiem, aby omawiać postępy leczenia czy też zadawać dodatkowe pytania

Za każde, z wymienionych wyżej spotkań, należy zapłacić sto złotych. To, ile będzie trwała terapia, zależy, tak naprawdę, od indywidualnego przypadku. Każdy problem jest bowiem inny i wymaga odmiennego podejście ze strony terapeuty. Warto osobiście kontaktować się z prowadzącą zajęcia i ustalać wszystkie szczegóły. 

Data dodania: 12-01-2019
Autor: Tymoteusz Stępień
Źródło:
https://www.psycholog-dladziecka.pl/oferta.htmlDANE FIRMY:


  • Telefon: +48 505 043 763
  • Domena: https://www.psycholog-dladziecka.pl
  • Nazwa: Psycholog dziecięcy Magdalena Lange-Rachwał
  • Adres: Ratajczaka 35
  • Miejscowość: Poznań
  • Kod pocztowy: 61-816

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!