MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Próchnica to choroba bakteryjna dotykająca zarówno dzieci, jak i dorosłych, którą można łatwo się zarazić. Nieleczona prowadzi do poważnych schorzeń, wymagających dłuższego, a niekiedy droższego leczenia. Atakuje tkanki twarde zębów i na samym początku nie daje żadnych objawów. Jest kojarzona z niewielkimi plamkami pojawiającymi się na zębach, które z biegiem czasu stają się coraz ciemniejsze. Próchnica występuje u pacjentów mających predyspozycje genetyczne, niedbających o dietę oraz cierpiących na niedobór fosforu, wapnia i witamin.

Na próchnicę są narażone osoby spożywające duże ilości węglowodanów oraz unikające spożywania twardych pokarmów, które w sposób naturalny oczyszczają zęby z osadów. Leczenie próchnicy wymaga zapisania się na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Jednym z nich jest Smile Up. Zatrudnieni w nim specjaliści współpracują z pacjentami skarżącymi się na dolegliwości bólowe, które z biegiem czasu nie mijają. Jedną z metod na uniknięcie takich sytuacji jest uczęszczanie na profilaktyczne wizyty kontrolne, przykładowo raz na 12 miesięcy.

Jeżeli zmiany nie są poważne, leczenie kończy się na pozbyciu się uszkodzonych tkanek twardych, podczas zabiegu borowania. Lekarze oczyszczają zęby, wypełniają ubytki kompozytami, a następnie utwardzają je. W niektórych przypadkach próchnica prowadzi do zapalenia miazgi, wiążącego się z koniecznością leczenia kanałowego. Zwlekanie zwiększa ryzyko utraty zęba.

Niestety procesy próchnicze nie cofają się samoistnie, co oznacza, że nieustannie postępują. Metodą na uchronienie się przed takim stanem rzeczy jest podjęcie stosownego leczenia, które można zrealizować we wspomnianym gabinecie. Obecnie wykorzystywane technologie dają szansę zdiagnozowania niewidocznych na pierwszy rzut oka zmian. Specjaliści używają między innymi niewielkich kamer, laserów oraz mikroskopów, nieocenionych w przypadku bardzo małych zmian. Wskazują też na metody uchronienia się przed próchnicą, do których zalicza się ograniczenie spożywania cukrów, regularne szczotkowanie zębów oraz picie dużych ilości wody.


DANE FIRMY:


  • Telefon: 603 266 466
  • Domena: https://smileup.pl
  • Nazwa: SmileUp Stomatologia
  • Adres: Romaszewskiego 10
  • Miejscowość: Warszawa
  • Kod pocztowy: 01-892

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!