MenuOcena firmy (0 z 0 głosów)


Opis:


Niekontrolowana gra w kasynie jest jedną z czynności, która prowadzi do bardzo niebezpiecznego uzależnienia. Nie chodzi jedynie o problem natury psychologicznej. Wspomniane zachowanie prowadzi do utraty pieniędzy, a co za tym idzie, problemów z rodziną oraz rosnącymi długami. Natomiast przewlekły stres powoduje problemy zdrowotne. Jest to ciąg niekorzystnych wydarzeń, który można przerwać, zwracając się po pomoc do Kliniki Leczenia Uzależnień Vita Libera Sp. z o.o. Pracują w niej profesjonaliści, którzy pomagają hazardzistom wyjść z nałogu.

Leczenie hazardu jest dość trudnym zadaniem. Obecnie można obsesyjnie grać nie tylko w kasynie, ale również w internecie. Hazard uznawany jest za uzależnienie behawioralne, które prowadzi do chwilowych stanów emocjonalnych takich jak euforia, przyjemność i ulga. Nawet zwykła zdrapka może wywołać u ludzi takie doznania. Problem pojawia się, gdy gry hazardowe oraz wspomniane doznania emocjonalne odbywają się regularnie. Lęk przed utratą pieniędzy pojawia się dopiero w kolejnych etapach nałogu. Zatem zauważenie problemu również nie jest łatwe. Hazard jest uznawany za formę rozrywki. Najwcześniej problem rozpoznawany jest przez osoby bliskie, jednak hazardzista sam powinien przyznać się do swojego uzależnienia. Dopiero wtedy może w sposób odpowiedzialny skorzystać z terapii i wyleczyć swój nałóg.

Bardzo mało osób decyduje się na leczenie, ponieważ przez długi czas uzależnienie jest w pewnym sensie niewidoczne i może trwać nawet kilka lat. Zaczyna się od lekkiego zainteresowania hazardem i graniem okazjonalnym. Następnie hazardzista przechodzi przez fazę zwycięstw, strat, desperacji oraz utraty nadziei. Podczas tego procesu zaczyna regularnie tracić pieniądze. Na samym początku terapii chora osoba powinna spłacić wszystkie długi, a dopiero w następnej kolejności odpowiedzialnie leczyć swoje uzależnienie, które jest przede wszystkim nałogiem psychologicznym. W czasie terapii pacjent zaczyna zmieniać swoje zachowanie i unikać gier hazardowych.


DANE FIRMY:


  • Telefon: 538455505
  • Domena: https://vitalibera.pl
  • Nazwa: Vita Libera Sp. z o.o. Klinika leczenia uzależnień
  • Adres: Zakamarek 39a
  • Miejscowość: Warszawa
  • Kod pocztowy: 02-998

Dodaj Opinie


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!